Galvenā lapa

  Limbažu novada jaunatnes politikas īstenošanas programmas izstrāde 2010.- 2013.gadam.

  Kā zināms katrs jaunietis novadā ir unikāls ar savu personību, raksturu, interesēm un skatu uz dzīvi. Katram jaunietim ir lielāki vai mazāki mērķi, kurus viņi vēlas sasniegt, bet kopā viņus vieno viens mērķis par labāku rītdienu un gaišāku nākotni civilizētā un demokrātiskā sabiedrībā. Dažkārt pašiem jauniešiem pietrūkst informācija, pieredze, motivācija un skaidrs, detalizēts plāns savu labo mērķu sasniegšanai.

  Lasīt tālāk...

   

  Darbojoties kopā, mēs tikām „ĀRĀ NO KASTES!”

  Šī gada 12-14. februārim Ozolmuižā norisinājās seminārs jauniešiem „Ārā no kastes”. Semināru organizēja biedrība „Mēs – nākotnei!” sadarbībā ar biedrību „IMKA Rīga”, Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes nodaļas un V/a „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru”. Nodarbības jauniešiem vadīja jauki, atraktīvi un ar jauniešiem strādāt griboši lektori – Madara Peipiņa, Ance Zemžāne un Dmitrijs Maļinovskis. Seminārs norisinājās 3 dienas, trīs dažādas, aktīvas un smieklu pilnas dienas, kur apguvām neformālās izglītības apmācības programmu. Seminārā piedalījās 20 jaunieši vecumā no 14 -21 gadam.

  Lasīt tālāk...

   

  Kas ir neformālā izglītība?


  Latvijas Republikas Izglītības likums (spēkā esošs no 1999.06.01.) definē neformālo izglītību kā ārpus formālās izglītības organizētām interesēm un pieprasījumam atbilstošu izglītojošu darbību. Praktiski jaunatnes neformālā izglītība ir jebkura ārpus formālās izglītības organizēta jauniešus izglītojoša darbība, kas papildina formālajā izglītībā iegūtās zināšanas ar prasmēm, iemaņām un praktisku pieredzi, kas nepieciešama ikvienam sociāli un ekonomiski aktīvam cilvēkam.

  Lasīt tālāk...

   

  Valsts nodrošinātā (bezmaksas) juridiskā palīdzība iedzīvotājiem

  Šobrīd daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir nepieciešama palīdzība juridisku jautājumu risināšanā. Vai tie būtu darba jautājumi, ģimenes, īpašuma jautājumi vai citi juridiski risināmi jautājumi. Tomēr ne visi var atļauties algot juristu vai advokātu. Valsts kopš 2006.gada personām, kuras ir trūcīgas vai maznodrošinātas, nodrošina valsts garantēto (bezmaksas) juridisko palīdzību. Iestāde, kurai uzticēts īstenot šo funkciju, ir Tieslietu ministrijas Juridiskās palīdzības administrācija.

  Lasīt tālāk...

   

  Briselē, 2009. gada 9. jūlijā
  Komisija nāk klajā ar jauniešu veselības iniciatīvu “Rūpējies par savu veselību!”

  Eiropas Komisijas veselības komisāre Andrula Vasiliu šodien nāca klajā ar iniciatīvu, kuras mērķis ir panākt, lai jaunieši aktīvāk iesaistītos ES veselības politikas veidošanā. Iniciatīva sākas ar konferenci par jauniešu veselību 2009. gada 9. un 10. jūlijā Briselē. Vairāk nekā 200 jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem no visas Eiropas tiksies ar politikas veidotājiem un veselības organizācijām, lai pārrunātu svarīgākās problēmas veselības jomā, piemēram, alkohola lietošanu, smēķēšanu un narkotikas, arī fiziskās aktivitātes un garīgo veselību.Apskatīs arī pārnozaru jautājumus, tostarp finanšu krīzi, nevienlīdzību veselības jomā, izglītību un plašsaziņas līdzekļu nozīmi. Konferenci rīko kopā ar Eiropas Jaunatnes forumu, un tai izveidota daudzvalodu tīmekļa vietne ES veselības portālā ar interneta žurnālu, kurā jaunieši var paust savu viedokli par veselības jautājumiem.

  Lasīt tālāk...

   
  Autorizācija  Statistika
  Reģistrēti lietotāji : 4
  Raksti : 653
  Rakstu skatīšanās reizes : 1446929
  Klātienē
  Šobrīd klātienē ir 7 viesi